Atletický oddíl

 

V České republice je velké množství oddílů. Můžeme je rozdělit do dvou skupin.

„Bohaté a chudé“ Toto je velmi důležité. Oddíly, které mají k dispozici finance jsou kvalitní a je v nich nějaká budoucnost. Můžou si dovolit placené trenéry, speciální stravu a kvalitní zázemí. Mezi tyto oddíly patří VSK Univerzita Brno,TJ Dukla Praha, USK Praha, AK SSK Vítkovice, PSK Olymp Praha, ASK Slavia Praha, ACP Olymp Brno a mnoho dalších. Určitě Vám neušlo, že bohaté oddíly jsou převážně v Praze …

Dále tu máme chudší oddíly, které nemají mnoho prostředků na kvalitní trénink a nebo nemají specializovaného trenéra na danou disciplínu. Uvedu zde příklad. TJ Jiskra Otrokovice – v tomto oddílu jsem kdysi trénoval pod nejhorším trenérem Alešem Prudkým. Je to oddíl s velkou historií a s dobrými výsledky. Ale v nynější době dost upadá nebo spíše je už mrtvý. Je tam jen jeden trenér, který se specializuje na vrhačské disciplíny a z části na překážky … Tento trenér si myslí, že všemu rozumí a nenechá si od nikoho poradit. Takže doporučuji: nezačínejte dělat atletiku v Otrokovicích!

Je velmi těžké si najít oddíl respektive trenéra pro kvalitní trénování.

Osobně doporučuji jít už ze začátku do kvalitního bohatého oddílu. Ale o tomto rozhoduje kde daný jedinec bydlí a nebo kde studuje.